מכמורת

בית הים נמצא בכפר מכמורת הממוקם על רצועת חוף הים בין חיפה לתל אביב. עשר דקות צפונה מנתניה ועשר דקות דרומה מחדרה. מכמורת מאופיינת יותר מכל ב"רוח הים" הנושבת בכפר לאורך עשרות שנים – מיום הקמת הכפר הים תמיד היה לו כעוגן.

בשנות ה-80 החלה מסורת שייט בכפר ברמה ההישגית. יהודה אטדגי, מבני הכפר,הפך להיות הגולש הראשון שייצג את  מדינת  ישראל במשחקים האולימפיים, ומאז החלה מסורת הישגים ברמה העולמית בתחום הגלישה. את פריצת הדרך הגדולה עשה עמית ענבר אשר הצליח להתברג ברמה העולמית באופן קבוע וזכה להישגים רבים. על אותה רוח גדלו גם נמרוד משיח ולי קורזיץ וגם הם הגיעו להישגים מדהימים בתחום גלישת הרוח .

מקבץ התוצאות של בני מכמורת

  • 5 פעמים ייצגו בני הכפר (לי קורזיץ, עמית ענבר, יהודה אטדגי) את ישראל באולימפיאדות החל מלוס אנג'לס 1984 ועד לונדון 2012
  • 4 זכיות  במדליית זהב באליפות עולם.
  • 3 זכיות  במדליית זהב באליפות אירופה.
  • 10 מדליות כסף וארד באליפויות עולם ואליפויות אירופה.

הישגים אלו יחד עם מסורת שייט ארוכה הפכו את הכפר למקום מיוחד. כל ילד וכל משפחה עוסקים בסוג כזה או אחר של פעילות ימית, מה שהופך את הנוער בכפר לנוער מאוד מיוחד. לילדים אשר אינם מתחברים לפאן התחרותי. הים במכמורת מציע שלל דברים אחרים כמו גלישת גלים, צלילה ודייג וכמובן סירות מכל הסוגים.

בית הים נמצא ברחוב המפתח. כעשר דקות הליכה לחוף הים. חלקו האחורי של בית הים גובל בשמורת טבע מדהימה בה ניתן לטייל בדיונות וטבע מרהיבות. בית הים הוא בית הילדות של עמית ענבר שאותו מעולם לא עזב .

בית הים מכיל 3 חדרי שינה גדולים ממוזגים היכולים להכיל 6 אנשים ובנוסף עליית גג. סלון ענק ובו קמין אבן גדול, בחודשי החורף ניתן להדליקו וליהנות מאווירה כפרית מושלמת. מטבח כפרי מאובזר, פינת אוכל, מרפסת שמש מפנקת המשקיפה על שמורת הטבע. ניתן לעשות ברביקיו וליהנות מאוויר הים – כל הנדרש בכדי להרגיש בבית.

בבית הים תוכלו לקבל מספר זוגות אופנים ולרכוב למקומות מיוחדים באזור (לינק לעמוד אטרקציות באזור)